Nasze usługi i kontakt

Kurzojady prowadzimy od roku 2013. Nigdy nie piszemy pozytywnych recenzji „na zlecenie". Nie można nas kupić, ale możemy współpracować.

Prowadzimy spotkania autorskie zarówno w Warszawie, jak i wyjazdowo. Informujemy o nich na naszym fanpejdżu i wkładamy energię w promocję wydarzenia. Nasze oczekiwania finansowe w tej kwestii zaczynają się od 400 zł netto (plus zwrot kosztów podróży).  Jest to kwota negocjowalna, zwłaszcza w przypadku wydawnictw niszowych i kameralnych.

Przygotowujemy dla wydawców recenzje wewnętrzne książek (czytamy po polsku i po angielsku). Stawka minimalna to 250 zł netto, przy bardzo obszernych pozycjach wzrasta proporcjonalnie do ilości stron. W zamian dostarczamy streszczenie książki, wyszczególnienie jej mocnych i słabych stron oraz ocenę potencjalnego czytelnika i szans na rynku. 

Czasem „blurbujemy” - piszemy opinie na okładki książek - oraz patronujemy tytułom. Robimy to tylko w przypadku, gdy wiemy, że książka jest naprawdę dobra, a najlepiej - bardzo dobra. Nasz limit roczny patronatów to 10 tytułów, chcemy mieć przestrzeń i czas na promocję wybranych pozycji. Oferujemy informowanie o pozycji i wydarzeniach z nią związanych, trochę zdjęć na instagramie, trochę postów na Facebooku oraz indywidualne formy promocji omówione wcześniej z wydawnictwami czy autorami. W tym przypadku także możemy negocjować w sprawie wynagrodzenia – niszowe pozycje ambitnych wydawnictw mogą liczyć na specjalne traktowanie.

Redagujemy książki. Pomagamy autorom i autorkom w napisaniu dobrej książki. Oczywiście za przyzwoitym wynagrodzeniem. W twojej powieści coś nie gra? My powiemy ci z przyjemnością jak to naprawić. 

Przyjmujemy zlecenia na artykuły, zarówno bardziej badawcze, jak i popularyzatorskie. Równe chętnie piszemy o literaturze gatunkowej co artystycznej. Komiks? Poezja?  Dramat? Czytamy wszystko. Naklejki na dżemach również. 

Możemy prowadzić też warsztaty. Z pisania. Także komiksów. Kuratorujemy wydarzeniom, odpowiadamy za ich stronę merytoryczną i pomagamy realizacji. Potrafimy też przeprowadzić wywiad (może być w języku angielskim). 

Akcje niestandardowe? Bardzo chętnie, ale jeśli oczekujesz zaangażowania i atrakcyjnej formuły, zaproponuj równie atrakcyjne warunki.

Polecamy się!

Kurzojady.

Zapraszamy do kontaktu - możecie do nas pisać na FB ale lubimy też jak piszecie maile.

kurzojady@gmail.com